Get Adobe Flash player

W dniu 19 marca (wtorek) od godz. 10.00 w MGOK Kamień Krajeński odbędą się eliminacje gminne, po których jury typuje do udziału w Turnieju Wojewódzkim tylko maksymalnie po jednym wykonawcy z każdej grupy wiekowej (kl.I-III, kl.IV-VI i grupa gimnazjalna)- osobno w każdej formie prezentacji (recytacja i poezja śpiewana)

Zasady udziału:

Turniej Słowa obejmuje trzy różne formy artystyczne wyrazu:

a) Turniej Recytatorski "Słowem opowiedziane"
b) Turniej Poezji Śpiewanej "Słowem wyśpiewane"
c) Turniej Ilustratorski "Malowane słowem"

A) Turniej Recytatorski

Każdy uczestnik prezentuje jeden wiersz lub dowolny fragment literatury polskiej lub światowej  opublikowanej w książkach i uznanej prasie literackiej. Jeśli  wiersz jest długi można przedstawić   jego fragment. Czas trwania "wypowiedzi" nie może przekroczyć 3 minut, a wykonawcą jest jedna osoba-nie może to być duet.. Prosimy o zwrócenie uwagi na prawidłowy dobór repertuaru, który musi być zgodny z  wiekiem wykonawcy.

Turniej recytatorski przeznaczony jest dla wszystkich kategorii wiekowych: uczniów klas I-III  i IV -VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów.

B) Turniej Poezji Śpiewanej

Do udziału w tym Turnieju  zapraszamy wyłącznie młodzież gimnazjalną.

Wykonawca prezentuje jeden utwór śpiewany oparty na tekście poetyckim. Może to być propozycja zapożyczona z repertuaru znanych wykonawców poezji śpiewanej lub utwór skomponowany przez samego uczestnika lub inna osobę– nieprofesjonalistę. Mile widziany żywy akompaniament, a nie podkład z taśmy. Jednak soliście może towarzyszyć jedynie mały ,maksymalnie trzyosobowy zespół. Czas prezentacji – około 5 minut

C)Turniej Ilustratorski –

Uczestnikami  tego Turnieju mogą być  uczniowie  klas I-III i IV -VI szkół podstawowych oraz gimnazjaliści .  Uczestnik  proponuje jedną lub maksymalnie trzy prace plastyczne wykonane w dowolnej technice – będące ilustracjami wierszy lub prozy dziecięcej i młodzieżowej. Prace mogą dotyczyć jednego lub różnych utworów / koniecznie prosimy podać tytuł i autorów/.Podpisane prace należy dostarczyć do dnia 14 marca /czwartek /  do MGOK Kamień .  Następnie  komisja powołana przez MGOK Kamień

wybierze  najlepsze prace , które  trafią do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy gdzie zostaną poddane kolejnej ocenie. Najlepsze z nich będą nagrodzone i wyeksponowane na wystawie towarzyszącej finałowi Turnieju słowa w pałacu w Lubostroniu. Autorzy tych prac odbiorą nagrody osobiście.

Finał Turnieju Słowa "Słowne inspiracje- artystyczne kreacje" odbędzie się w trzech turach:

26 kwietnia 2013 roku (piątek) dla klas IV-VI szkół podstawowych
27 kwietnia 2013  rok (sobota) dla gimnazjalistów
28 kwietnia 2013 rok (niedziela)  dla klas I-III szkół podstawowych.

Prezentacje będą miały miejsce w Lubostroniu (Pałac Skórzewskich)

KARTY  ZGŁOSZENIA  PROSIMY DOSTARCZYĆ  DO  MGOK  W KAMIENIU  KRAJEŃSKIM NAJPÓŹNIEJ  DO 11 MARCA

  • 3
  • 1
  • 2
  • 4