Get Adobe Flash player

Żelazne Gody – 65 lat wspólnego pożycia małżeńskiego- taki jubileusz nie zdarza się często. W minioną sobotę obchodzili go Państwo Helena i Antoni Piszczek z Płocicza. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele w Płociczu. Rodzina oraz goście wraz z Burmistrzem Kamienia Wojciechem Głomskim oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Leboda towarzyszyli im w tym szczególnym święcie.

Drodzy Jubilaci przysięgę małżeńską złożyli 16 sierpnia 1952r. w Kamieniu. Pani Helena Piszczek, z domu Kowalska, urodziła się w miejscowości Dźwierszno Wielkie (woj. wielkopolskie) dnia 9 maja 1930r., zaś Pan Antoni Piszczek urodził się 12 lutego 1932r. w Doręgowicach. Para w 1954r. objęła gospodarstwo rolne po rodzicach, które znajduje się w Płociczu. 30 lat później, w roku 1984 przekazała je na syna, który zajmuje się nim do dziś.

Obecnie Jubilaci prowadzą spokojne życie wśród najbliższych. Nadal są w dobrej kondycji. Pan Antoni często spaceruje, a od 12 roku życia do dnia dzisiejszego zajmuje się pszczołami, które są jego życiową pasją. Na Panią Helenę może liczyć rodzina, służy dobrą radą oraz pomaga w wychowywaniu wnuków. Można zauważyć, że jest osobą radosną i pozytywnie nastawioną do życia.

Szanowni Jubilaci cieszą się z posiadania 5 dzieci,  12 wnuków oraz 14 prawnuków. Przeżyć wspólnie 65 lat dane jest nielicznym osobom. Państwo Piszczek mogą poszczycić się takim osiągnięciem. Dowodzą, że dzięki miłości i wytrwałości można zwalczać wszelkie przeciwności losu. Jubilatom życzymy pomyślności oraz doczekania kolejnych rocznic w zdrowiu i szczęściu.

 

 

 


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Wybierz kontrast strony