Get Adobe Flash player

We wtorek (26.09.2017r.) Wojciech Głomski, Burmistrz Kamienia Krajeńskiego, podpisał umowę o dofinansowanie  dla projektu pn. „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w gminie Kamień Krajeński”. Zadanie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 3. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie, Działania 3.3. Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Projekt znajduje się na liście podstawowej przedsięwzięć w Strategii Obszaru Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Sępoleńskiego (tzw. polityka terytorialna).

Całkowita wartość projektu wynosi 1 103 373,58zł. Dofinansowanie z EFRR wynosi 718 490,90zł, co stanowi 72,65% wydatków kwalifikowanych.

Głównym celem projektu jest modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Gminie Kamień Krajeński, co spowoduje zwiększenie efektywności energetycznej budynków. Istniejący stan budynków powoduje zwiększenie kosztów ponoszonych na ogrzewanie i eksploatację.

Zakres projektu obejmuje budynek dydaktyczny gimnazjum przy ul. Sępoleńskiej 3 i budynek przychodni przy ul. Wyspiańskiego 2 w Kamieniu Krajeńskim.

Roboty będą obejmowały m.in. docieplenie dachu, ścian oraz wymianę instalacji CO i kotłowni budynku gimnazjum oraz docieplenie dachu, ścian oraz wymianę instalacji CO i oświetlenia wewnętrznego na LED w przychodni. Gmina Kamień Krajeński jest obecnie na etapie wyboru wykonawcy robót budowlanych.

 

  Podpisanie umowy o dofinansowanie, fot. Andrzej Goiński

 


 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Wybierz kontrast strony