Get Adobe Flash player

55-lecie zawarcia związku małżeńskiego świętowali Państwo Anna i Tadeusz Żmich z Małej Cerkwicy.  Na Jubilatów w przeddzień uroczystości czekała niecodzienna niespodzianka w postaci poltrowania zorganizowanego przez sąsiadów, którzy często służą im pomocą. Takie szczególne wydarzenie skłania do refleksji, powrotu do wspólnie spędzonych chwil.  Towarzyszyła im w tym również rodzina oraz goście wraz z Burmistrzem Kamienia Wojciechem Głomskim oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Leboda.

 

Pani Anna Żmich, z domu Poteracka, urodziła się 14 września 1934r. w Małej Cerkwicy. Pan Tadeusz Żmich urodził się dnia 30 stycznia 1939r. również w Małej Cerkwicy. Jubilaci znają się od urodzenia. Po raz pierwszy zaiskrzyło między nimi na jednej z zabaw wiejskich- tak to się wszystko zaczęło. Na ślubnym kobiercu stanęli 14 września 1962r. w Kamieniu. Jubilatka mieszka w domu, w którym przyszła na świat. Zajmowała się prowadzeniem małego gospodarstwa rolnego. Ponadto przez wiele lat pracowała jako kucharka przygotowując niejedno wesele w okolicy. Pan Tadeusz całe życie zawodowe pracował z ZGKiM. W 1991r. przeszedł na rentę. Państwo Żmich są szczęśliwym małżeństwem, cieszą się z każdego wspólnie spędzonego dnia. Mimo swego wieku Szanowni Jubilaci są wciąż aktywni, na co dzień zarażają energią i dobrym humorem.

Jubilaci wychowali 2  dzieci, cieszą się z posiadania 3 wnuczek i 1 wnuka.
   
Szmaragdowe Gody to okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęło się w ciągu wspólnego życia.  Czas pokazał, że ich przysięga ślubna nie była słowem rzucanym na wiatr. Państwo Żmich z całą pewnością są wzorem dla kolejnych pokoleń młodych ludzi wstępujących w związek małżeński. Jubilatom składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia.

 

 

 


 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Wybierz kontrast strony