Get Adobe Flash player

Diamentowe Gody to jubileusz obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. W dniu 16 września 2017r. w obecności Burmistrza Kamienia Krajeńskiego Wojciecha Głomskiego oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Kamieniu Krajeńskim Danuty Leboda, Państwo Janina i Bernard Woźniak obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego. Dostojnym Jubilatom w ich święcie towarzyszyła także najbliższa rodzina.

60 lat temu - 16.09.1957r. w kościele pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Wałdowie Jubilaci połączyli swój los. Złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieli sobie słowo ,,tak” oraz włożyli obrączki przyrzekając sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Obiecali darzyć się uczuciem, które mimo wielu lat nie wygasło. Ślub cywilny zawarli 3 miesiące później - 02.12.1957r. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Wałdowie.

Jubilatka - Janina Woźniak, z domu Kłys urodziła się 19.10.1936 r. w Klonowie (gm. Łączna, woj. świętokrzyskie)- jako najstarsza z 7 rodzeństw. W kwietniu 1948 roku z rodzicami i trójką rodzeństwa przyjechała pociągiem na tutejsze tereny osiedlając się w Włościbórku (po II wojnie tereny kieleckie były przeludnione, z małą ilością ziemi uprawnej, wiele ludzi emigrowało w poszukiwaniu lepszych warunków do uprawy ziemi). Jubilatka do szkoły podstawowej uczęszczała do Włościborza. Po ukończeniu szkoły zatrudniła się przy hodowli zwierząt w Spółdzielni Produkcyjnej w Wałdowie, gdzie poznała swojego przyszłego męża, który pracował jako traktorzysta. Późniejsze życie zawodowe poświęciła pracy w przydomowym gospodarstwie rolnym oraz zajmując się wychowywaniem dzieci. W 1991r. przeszła na zasłużoną emeryturę.

Jubilat - Bernard Woźniak urodził się 02.04.1936r. w Witkowie- jako najstarszy z 5 rodzeństw. Po zawarciu związku małżeńskiego przez rok mieszkali we Włościbórku, w 1958 roku przeprowadzili się do Sikorza, mieszkając w osadzie leśnej. W 1965 roku jubilat wraz ze swoją żoną i dziećmi powrócił w swoje rodzinne strony, zamieszkując w Witkowie. Po 40 latach pracy zawodowej jako pilarz w Nadleśnictwie Lutówko w 1992 r. uzyskał wiek emerytalny i przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Drodzy Jubilaci cieszą się z posiadania 4 dzieci: dwóch synów i dwóch córek. Doczekali się 4 wnuków i 4 wnuczek. Jubilaci mają za sobą 60 lat wspólnej drogi, to wiele wspólnych trosk, marzeń, tęsknot, małych i większych radości. Należą im się podziękowania i wyrazy uznania za dochowanie wierności przysięgi małżeńskiej, za trud zmagania się z prozą życia codziennego oraz za piękną postawę i wzór dla młodego pokolenia, że można, że warto i należy tak żyć.

Zgodnie oświadczyli, że receptą na dotrwanie do tak pięknego jubileuszu jest wspólne zrozumienie, poszanowanie oraz wiara w Boga.

 

 

 


 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Wybierz kontrast strony