Get Adobe Flash player

„Kamieńska Grupa Nieformalna” przy współpracy z  Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kamieniu Krajeńskim od czerwca do września 2017r. realizowała projekt pn. „Aktywni po zdrowie".

Projekt skierowany był do mieszkańców  miejscowości: Kamień Krajeński, Płocicz, Dąbrówka, Witkowo, Orzełek, Obkas. W każdej placówce kulturalnej w w/w miejscowościach od lipca do września odbywały się  warsztaty z doradcą żywieniowym oraz z trenerem fitness.

Na warsztatach z doradcą żywieniowym  w sposób łatwy i przyjemny przekazywana była wiedza na temat zdrowego żywienia. Celem warsztatów było kreowanie właściwych nawyków żywieniowych, wyrobienie chęci sięgania po zdrową i ekologiczną żywność, oraz edukacja nt. wartości  odżywczych  warzyw i owoców    a także innych produktów spożywanych na co dzień. Biorąc udział w warsztatach  z trenerem fitness uczestnicy nauczyli się prawidłowego chodzenia z kijkami nordic walking oraz zabaw i ćwiczeń z kijkami.

Dzięki udziale w zajęciach uczestnicy wspólnie spotykali się, wymieniając  uwagami dotyczącymi zdrowego żywienia oraz podziwiali piękno krajobrazu swoich miejscowości poprzez  spacery z kijkami nordic walking.

Projekt finansowany był  przez Polsko- Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Lokalna Grupa Działania -Naszyjnik Północy w Debrznie oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim.

  • 3
  • 4
  • 5
  • 2
  • 1
  • 6

 

 

 


 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Wybierz kontrast strony