Get Adobe Flash player

W minioną sobotę, 14 października 2017r. Państwo Wiesława i Klemens Zmuda Trzebiatowscy z Dąbrówki świętowali jubileusz Złotych Godów: 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele w Dąbrówce. Rodzina oraz goście wraz z Burmistrzem Kamienia Wojciechem Głomskim oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Leboda i wcześniejszym proboszczem parafii w Dąbrówce księdzem Jerzym Sikora towarzyszyli im w tym szczególnym święcie.

W dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny uhonorowano małżonków Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP. Szanowni Jubilaci przysięgę małżeńską złożyli 14 października 1967r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chojnicach a ślub kościelny zawarli w kościele w Zamartem. Pani Wiesława Zmuda Trzebiatowska, z domu Wiśniewska, urodziła się 27.08.1947r. w miejscowości Skolankowska Wola (woj. świętokrzyskie). Pani Wiesława rozpoczęła pracę zawodową w Zakładzie Doświadczalnym Ziemniaka w Zamartem. Po przeprowadzeniu się do Dąbrówki , do 1996 roku pracowała w przedszkolu w Dąbrówce gdzie przeszła na emeryturę. Pani Wiesława to mistrzyni frywolitki, miłośniczka czytania książek i ogrodu.       

Pan Klemens Zmuda Trzebiatowski urodził się 10.09.1944r. w Zamartem. Pracował zawodowo jako kierowca w Zakładzie Doświadczalnym Ziemniaka a później w Zakładzie Rolnym w Dąbrówce. W 2004 roku Pan Klemens przeszedł na zasłużoną emeryturę. Jubilaci wychowali  3 dzieci  oraz cieszą się z posiadania 9  wnuków i 6 prawnuczek.

Państwo Wiesława i Klemens to szczególni jubilaci ponieważ do dziś bardzo aktywnie działają w swoim środowisku. Pan Klemens przez całe  swoje dorosłe życie  związany był z działalnością w strażach pożarnych. Od 2012 roku jest prezesem OSP w Dąbrówce i zasiada obecnie w Zarządzie Gminnym OSP. Ponadto zawsze służył i pomagał innym.  Natomiast Pani Wiesława do dziś bierze udział w konkursie pod nazwą „ Estetyka wsi i zagrody”, ze swoimi pracami frywolitki uczestniczy w wystawach i prowadzi kursy szkoląc inne panie.

Takim stażem małżeńskim i bogatym dorobkiem społeczno- artystycznym mogą poszczycić się nieliczni. Małżeństwo to wielka odpowiedzialność dla obojga partnerów. Te 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego Jubilatów jest dobrym przykładem tego, że wzajemne zrozumienie, miłość i szacunek mogą pokonać wszelkie życiowe trudności.

 

 

 


 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Wybierz kontrast strony