Get Adobe Flash player

2 grudnia 2017r. Szmaragdowe Gody czyli 55-lecie zawarcia związku małżeńskiego świętowali Państwo Irena i Jan Bonin z Zamartego. Takie szczególne wydarzenie skłania do refleksji oraz powrotu do wspólnie spędzonych chwil.  Wraz z Dostojnymi Jubilatami w uroczystości uczestniczyła rodzina oraz goście na czele z Burmistrzem Kamienia Wojciechem Głomskim oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Leboda.

 

Pani Irena Bonin, z domu Wielgosz, urodziła się 15 czerwca 1944r. w Zamartem. Pan Jan Bonin natomiast urodził się dnia 6 maja 1936r. w Młynkach. Szanowni Jubilaci na ślubnym kobiercu stanęli 1 grudnia 1962r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chojnicach. Państwo Bonin najpierw mieszkali w Niwach, gdzie prowadzili gospodarstwo rolne, które przekazali córce. Następnie w 1977r. przeprowadzili się do Zamartego, w którym założyli od podstaw kolejne gospodarstwo. W 1992 roku przepisali je synowi.

Obecnie Pan Jan służy pomocą i dzieli się doświadczeniem z synem. Pani Irena  prowadzi dom, samodzielnie przygotowuje potrawy i przetwory oraz jest miłośniczką kwiatów. Mimo swego wieku Szanowni Jubilaci nadal są aktywni, pełni wigoru i życiowej energii. Ponadto zarażają humorem oraz pozytywnym nastawieniem do życia. Często odwiedzają swoje dzieci i wnuki. Stanowią zgodną, wspierającą rodzinę, która wzajemnie sobie pomaga. Jubilaci wychowali 5  dzieci (3 córki i 2 synów), cieszą się z posiadania 15 wnuków i 5 prawnuków.
   
Małżeństwo to wielka odpowiedzialność dla obojga partnerów. Związek Jubilatów z pewnością wystawiony był na różne próby, ale zawsze stawiali czoła przeciwnościom losu. Te 55 lat wspólnego pożycia małżeńskiego Państwa Bonin jest dobrym przykładem tego, że wzajemne zrozumienie, poszanowanie i wyrozumiałość może pokonać wszelkie życiowe trudności.

 

 

 


 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Wybierz kontrast strony