Get Adobe Flash player

W środę 25 kwietnia 2018r. 55-lecie zawarcia związku małżeńskiego świętowali Państwo Zofia i Wojciech Pyszka z Orzełka.

Takie szczególne wydarzenie, jakim są Szmaragdowe Gody skłania do refleksji oraz powrotu do wspólnie spędzonych dni. Towarzyszyła im w tym rodzina oraz goście wraz z Burmistrzem Kamienia Wojciechem Głomskim oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Danutą Leboda.

Pani Zofia Pyszka, z domu Kuklińska, urodziła się 18 października 1943r. w miejscowości Wiele. Pan Wojciech Pyszka urodził się dnia 21 marca 1936r. w Orzełku. Jubilaci poznali się na zabawie w Niwach Leśnych. Państwo Pyszka przysięgę małżeńską złożyli 25 kwietnia 1963r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kamieniu, natomiast ślub kościelny zawarli 27 kwietnia w tym samym roku w Zamartem. Jubilatka po ślubie prowadziła gospodarstwo rolne i zajmowała się domem. Obecnie jest na emeryturze. Pan Wojciech mieszka w domu, w którym przyszedł na świat. Swoje życie zawodowe poświęcił pracy jako pilarz w Lasach Państwowych w Lutówku. W 1996r. przeszedł na emeryturę. W 2003r. Państwo Pyszka swoje gospodarstwo przekazali córce. Teraz będąc na emeryturze mają więcej czasu dla siebie i na miłe spędzanie wolnych chwil. Mimo swego wieku są wciąż aktywni, na co dzień prowadzą ogród, zajmują się drobiem i pomagają w wychowywaniu prawnuków.

Jubilaci wychowali 2 córki, doczekali się 5 wnuków i 4 prawnuków. 

Szmaragdowe Gody to okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęło się w ciągu wspólnego życia.  Czas pokazał, że ich przysięga ślubna nie była słowem rzucanym na wiatr. Państwu Pyszka składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia.


 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Wybierz kontrast strony