Get Adobe Flash player

Z tej okazji w sobotę 28 kwietnia 2018r. odbyło się uroczyste spotkanie, na którym Burmistrz Kamienia -Wojciech Głomski wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Kamieniu -Danutą Leboda odznaczyli Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 

 

Szanowni Jubilaci przysięgę małżeńską złożyli 28 kwietnia 1968r. w USC w Kamieniu. Tego samego dnia zawarli ślub kościelny również w Kamieniu.

Pani Krystyna Jasnowska urodziła się 29.09.1945r. w Wojcieszycach (woj. świętokrzyskie). Pan Tadeusz Jasnowski natomiast urodził się 06.02.1948r. w Orzełku. Jubilaci poznali się na zabawie wiejskiej w Orzełku. Zaraz po ślubie zamieszkali w Obkasie. Pani Krystyna wychowywała trójkę dzieci, a sezonowo pracowała w Ośrodku Wypoczynkowym w Kamieniu. Pan Tadeusz pracował w Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Obkasie. Obecnie Szanowni Jubilaci wolne chwile spędzają na wspólnych spacerach. Jesienią Panu Tadeuszowi największą radość sprawia zbieranie runa leśnego, zwłaszcza grzybów. Jego pasją jest także jazda na rowerze po okolicznych łąkach i lasach. Jubilatka uwielbia pielęgnować przydomowy ogródek. Jest zawsze zadbany, kwitną w nim przepiękne kwiaty, a warzywami i owocami obdarowuje swoje dzieci i wnuki.

Jubilaci cieszą się z posiadania 1 wnuczki oraz 3 wnuków. Na pytanie Jak żyć? odpowiadają, że bardzo istotna jest wzajemna miłość, szacunek oraz dbanie o  drugiego człowieka. 

Państwu Jasnowskim serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu oraz życzymy na kolejne lata dużo zdrowia, szczęścia oraz jeszcze wielu lat zasłużonego odpoczynku w cieple rodzinnego klimatu.


 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Wybierz kontrast strony