Get Adobe Flash player

W piątek w Urzędzie Miejskim w Kamieniu Krajeńskim odbyły się konsultacje pierwszego etapu do opracowania lokalnego programu rewitalizacji tzn. diagnozy na potrzeby wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Kamień Krajeński. Proces tworzenia programu wspierają eksperci z firmy Green Key z Poznania.

Podczas prezentacji przedstawiono dane pozyskane z instytucji takich jak GUS, MGOPS, Policja, Urząd Miejski, MGZUO, których analiza pozwoliła określić sfery i obszary, w których występują stany kryzysowe. Na obszarze wiejskim gminy Kamień Krajeński do obszaru rewitalizacji zaliczone zostaną sołectwa Orzełek i Obkas, natomiast na obszarze miejskim teren na południe od ul. Leśnej, Przykop, Dworcowej (patrz grafika).

Dla obu obszarów wyznaczony został wspólny cel rewitalizacji tj. zwiększenie partycypacji w życiu społecznym dla społeczności w rejonach o wysokim stopniu uzależnienia od świadczeń pomocy społecznej. W trakcie konsultacji tj. w dniach 04.05.2018r.-11.05.2018r. nie wpłynęły uwagi do wyznaczonych obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji. Następny etap opracowania LPR to wskazanie projektów, które wpłyną na niwelację, zmniejszenie skali negatywnych zjawisk określonych w diagnozie.

Zapraszamy do aktywnego włączenia się w wyżej opisany proces poprzez składanie fiszek projektowych do dn. 21.05.2018 (w formie pisemnej bezpośrednio lub drogą korespondencyjną do Urzędu Miejskiego w Kamieniu Krajeńskim, Plac Odrodzenia 3, 89-430 Kamień Krajeński albo za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   z dopiskiem „Fiszka - rewitalizacja”).

Do pobrania:

 

 

 


 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Wybierz kontrast strony