Get Adobe Flash playerOd 1 lipca 2013 r. w gminie Kamień Krajeński oraz w całym kraju zmienią się zasady odbioru odpadów komunalnych. Jest to związane z wejściem w życie w dniu 1 stycznia 2012r. ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie oraz niektórych innych ustaw. Rezultatem wdrożenia nowych rozwiązań ma być m.in. eliminacja dzikich wysypisk śmieci, zmniejszenie zjawiska palenia śmieci w domu, wykształcenie w mieszkańcach nawyku segregowania odpadów.


Od 1 lipca 2013r. to gminy będą odpowiedzialne za odbiór odpadów od właścicieli nieruchomości. Do końca roku Rada Miejska w Kamieniu Krajeńskim podejmie uchwały w m.in. sprawie:

  • Regulaminu utrzymania porządku i czystości na terenie gminy, w tym wysokość stawek opłat za odbiór odpadów;
  • Szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zamian za uiszczaną opłatę;
  • Wzór, termin i miejsca składania deklaracji, na podstawie których będzie określona wysokość opłaty.

Od 1 lipca 2013r. odbiór odpadów zostanie powierzony firmie, której oferta przetargowa zostanie wybrana jako najkorzystniejsza. Podstawową różnicą w stosunku do poprzedniego systemu będzie zniesienie obowiązku zawierania indywidualnych umów na wywóz odpadów. Umowy zostaną zastąpione przez deklaracje składane przez właścicieli nieruchomości w Urzędzie Miejskim.


Bardzo ważne jest to, że przed uruchomieniem gminnego systemu odbioru odpadów właściciele lub administratorzy nieruchomości będą musieli rozwiązać aktualne umowy na odbiór odpadów. Już dzisiaj warto sprawdzić w umowach, jaki zobowiązuje Państwa termin wypowiedzenia. Niewypowiedzenie umowy we właściwym czasie będzie skutkowało podwójnymi opłatami. Na wszystkie pytania uzyskają Państwo odpowiedź pod numerem telefonu 52 389 45 33

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Wybierz kontrast strony