Zapraszamy do udziału w konkursie „Zielony Kamień” dzieci klas 1-3 wszystkich naszych szkół.

Konkurs ma na celu odkrywanie piękna zielonej przyrody w miastach, promowanie terenów zielonych w przestrzeni miejskiej oraz przypomnienie o roli drzew i pokazywanie ich pozytywnej strony m.in. obniżanie temperatury, poprawa samopoczucia, czy zmniejszenie ryzyka podtopień podczas ulew.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wizję zielonego miasta:
- z wykorzystaniem naturalnych tworzyw tj. patyki, liście, kwiaty, trawa, ziemia; lub
- rysunek (dowolna technika)

Podpisane prace (imię i nazwisko, klasa, szkoła, nr tel.) prosimy przynosić do 7 października 2024 roku do sekretariatu Urzędu Miejskiego w Kamieniu Krajeńskim.

Wyłonimy trzech zwycięzców!

Zielony Kamień