logo pamiatka z polski

W dniach 5-6 października br. w Krakowie odbędą się Targi Polskiego Produktu Turystycznego. Wydarzeniem towarzyszącym Targom będzie konkurs „Pamiątka z Polski – Polish Souvenirs”. W imieniu Stowarzyszenia Polskich Mediów zachęcamy twórców, rzemieślników, producentów z powiatu sępoleńskiego do udziału w konkursie. Nagrody i wyróżnienia w konkursie zostaną przyznane aż w 13 kategoriach: sztuka, wydawnictwa, rękodzieło, kosmetyki, biżuteria, odzież i tekstylia, zabawki, gastronomia (pakowana), pamiątka  z regionu, innowacja, gry komputerowe / na telefon / aplikacje, wydarzenia (niematerialne dziedzictwo) oraz dewocjonalia.

Zgłoszone do konkursu produkty muszą odwoływać się do polskich miejsc, osób czy wydarzeń, budząc przy tym pozytywne emocje. Produkty oceniane będą pod kątem, jakości wykonania, a także atrakcyjności, oryginalności i funkcjonalności. Zwycięzcy konkursu otrzymają certyfikat „Polska Pamiątka Turystyczna – the Best Polish Souvenir 2024”. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane podczas wspomnianych Targów w Krakowie, a także promowane podczas krajowych i międzynarodowych wydarzeń branżowych oraz rekomendowane jako pamiątki – the Best Polish Souvenir 2024.

Termin zgłoszeń do konkursu oraz nadsyłania prac upływa z dniem 10 września 2024 r. Udział  konkursie jest bezpłatny. Więcej informacji o konkursie, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie https://polishsouvenirs.org