Stowarzyszenie NASZA KRAJNA realizując nową strategię rozwoju pragnie, by jak największa liczba mieszkańców usłyszała o jej założeniach i celach i włączyła się w jej realizację.

Zapraszamy na spotkania, które odbędą się w każdej gminie naszego powiatu. Spotkania skierowane są w szczególności do następujących odbiorców:

1. lokalni liderzy, m.in. sołtysi, radni gmin, powiatów, województwa;
  2. instytucje kultury i/lub edukacji mające siedzibę na obszarze LSR, m.in. biblioteki, domy kultury, szkoły, uniwersytety trzeciego wieku;
  3. organizacje pozarządowe mające siedzibę na terenie objętym LSR (w szczególności skupiające młodzież i seniorów), m.in. koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, kluby sportowe;
  4. instytucje działające na rzecz osób w niekorzystnej sytuacji społecznej m.in. ośrodki pomocy społecznej, parafie, warsztaty terapii zajęciowej itp.;
  5. mieszkańcy obszaru LSR;
  6. przedsiębiorcy mający siedzibę lub oddział na obszarze objętym LSR.

W trakcie spotkania poruszymy kwestię postępu prac nad wdrażaniem naszej Lokalnej Strategii Rozwoju oraz planowanego harmonogramu naborów. Ponadto omówimy możliwości uzyskania dofinansowania, jak również porozmawiamy o Państwa pomysłach i możliwości ich realizacji w ramach konkursów ogłoszonych przez LGD w najbliższym czasie.

Po spotkaniach w gminach dnia 30.09.2024 r. w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim, ul. Jeziorna 6 odbędzie się Forum Generalne.

Podczas Forum przedstawimy wnioski, pomysły i potrzeby zgłoszone podczas spotkań gminnych.

Podczas Forum mogą być także zebrane nowe potrzeby, na które odpowiedzią może być LSR. Przedmiotem konsultacji na Forum będzie także sposób premiowania projektów w ramach konkursów ogłaszanych przez LGD.

Harmonogram spotkań:

17.09.2024 g. 16:30 Kamień Krajeński, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Sępoleńska 4

18.09.2024 g. 16:30 Więcbork, Centrum Aktywności Seniora, ul. Mickiewicza 22B

19.09.2024 g. 16:30 Sośno, Gminny Dom Kultury, Al. Jana Pawła II 1

24.09.2024 g. 16:30 Sępólno Krajeńskie, Centrum Aktywności Społecznej ul. Jeziorna 6

30.09.2024 g. 16:30 Sępólno Krajeńskie, Centrum Aktywności Społecznej ul. Jeziorna 6

UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY