Wczoraj w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne organizowane przez Stowarzyszenie NASZA KRAJNA.

Stowarzyszenie będące Lokalną Grupą Działania zaprezentowało mieszkańcom Gminy Kamień Krajeński Lokalną Strategię Rozwoju, która w najbliższych latach da możliwość pozyskania funduszy na rozwój przedsiębiorczości oraz realizację inicjatyw społecznych. Uczestnicy spotkania zgłosili swoje pomysły i uzyskali informacje od prowadzącego wydarzenie Sławomira Rekowskiego (kierownika biura LGD) o planowanych naborach. Mieszkańcy wskazali m.in. na potrzebę tworzenia klubów młodzieżowych, klubów seniora, wsparcia przedsiębiorców oraz rozwój małej infrastruktury w sołectwach.

Konsultacje w Kamieniu Krajeńskim były pierwszymi w cyklu spotkań. Organizatorzy zapraszają do udziału w Forum Generalnym, które odbędzie się 30 września 2024 r. o godz. 16:30 w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim (ul. Jeziorna 6).

DSC 0071DSC 0076DSC 0086DSC 0090